طرزتهیه :

با یک قاشق روغن کنجد ته تابه را چرب کنید و شکر سرخ را داخل تابه گذاشته و شروع به هم زدن کنید. از زمان شروع به هم زدن تا آخر پخت نباید از همزدن دست کشید چون شکرسرخ خیلی زود میسوزد و تلخ میشود. آنقدر به هم زدن ادامه دهید تا شکر کاملا رقیق شود و کمی هم رنگش تغییر کند.

در این زمان وقت آن است که با قاشق کمی از مایع بدست آمده را در داخل یک استکان آب سرد بریزید و زیر دندان تست کنید اگر به دندان نچسبید و ترد و شکننده بود، مایع آماده است و باید آن را داخل ظرف موردنظر (ترجیحا روی) که قبلا چرب کرده اید بریزید و ازهر طرف با دست بکشید، با کشیدن حالت شیشه ای و ترد میشود.

کنجد را نیز در همین زمان روی مایع آماده شده بریزید و بعد بکشید یا بعد از کشیده شدن روی آن بریزید. همچنین یک شکل دیگر از این شیرینی به شکل آبنبات می باشد که میتوان کنجد را داخل مایع آماده شده ریخته و آن را درظرف موردنظر خالی کرد. بعد آن را به شکل آبنبات قیچی درست کرده و مصرف کرد.

نکته : برای سوهان عسلی به جای شکر از عسل استفاده شود به همین صورت درست میشود و عسل باید به قوام موردنظر برسد و در آخر کنجد را اضافه کرده و درظرفی که چرب می باشد با قاشق بریزید و حالت سوهان کنجدی سرو کنید.

نکته : پودر بادام و عسل در سوهان با شکرسرخ به عنوان مصلحات، میتوان به مقدار کم استفاده کرد.

سوهان عسلی
استفاده از مصلحاتمصلحاتدرجه خشکی/تری – گرمی/ سردیمزاجمقدارمواد لازم
پودر بادامکاهو، به، بادام، شیر تازه، ترشی طبیعی۲گرم و خشک۲۰۰ گرمشکر سرخ
شکر سرخ یا عسلمغز گردو، مغز بادام، عسل، شیرینی طبیعی۳-۲گرم و تر۱ ق غروغن کنجد
عسلعسل، سبزیجات، خوراکی های دریایی  ۱-۳گرم و تر به میزان لازمکنجد